středa 23. října 2019

Understated od Joji Locatelli z příze Winterburn DK

Když jsem projížděla poslední Interpretations (vol.6), svetr Understated mě nadchl hned na první pohled. Je to krabicový (boxy - široký svetr bez tvarování v pase) svetr pletený z příze o síle DK s výstřihem do "V". Jak už jsem tu zmiňovala dříve, v Berlíně na kurzu u Joji Locatelli si pár účastnit zkoušelo její design Boxy. A slušel všem! Od té doby po boxy (krabicových) svetrech pokukuju. No a pak přišel tento :-).


Jelikož jsem měla zrovna nově v nabídce příze od sympatické firmy Baa Ram Ewe a mezi nimi na zkoušku i úžasnou Winterburn DK, rozhodla jsem se nahodit. Jak jinak člověk vyzkouší, jaká příze opravdu je, než když z ní uplete svetr a ten pak nosí, že?
Příze mě mile překvapila. Moc se mi líbí její matný lesk, ale hlavně pružnost, která je dost poznat i na vlastnostech hotové pleteniny. Část vláken (25%) je z tmavé ovce plemene Masham, což dodává barvě hloubku. Složení je z odolnějších vláken plemene Wensleydale a Masham, takže svetr vydrží víc než jemné merino svetříky.

Na designu se mi líbí jednoduchost podtržená jen jednoduchým žebrováním na ramenou.


Při pletení jsem ocenila, že to opravdu rostlo rychle. Obvykle pletu z přízí síly Light Fingering, Fingering nebo Sport. Potom je takový projekt o síle DK opravdovým potěšením! :-)


Oproti návodu jsem udělala delší rukávy. Mám zkušenost, že svetr pak o hodně víc nosím. V zimě mi pak nefouká na předloktí. Asi to změním, až si jednou upletu ty návleky. Jo jo, jednou to určitě udělám :-).
A jak jste na tom vy s oversized volnými svetry? Nosíte je rádi? Budu ráda za Vaše komentáře :-)!

2 komentáře:

  1. přesně tento mám v pořadí, vypadá luxusně

    OdpovědětSmazat
  2. Nádherná příze i odstín. Loni jsem si touto dobou upletla Turtle Dove od Espace Tricot (zdarma na Rav.) a od té doby bažím po dalším podobně oversized svetru, např. klasickém boxy. K Turtle Dove, který jsem zvolila s tříčtvrtečními také musím neustále nosit návleky (mám jich několik párů, které jsem dostala, všechny páry, které jsem dosud upletla, skončily darovány). Díky za inspiraci!

    OdpovědětSmazat