pondělí 31. července 2017

On the Spice Market - volba barev


Šátek On the Spice Market od Melanie Berg se mi líbí už dlouho. Pořád, ale mám jiné projekty a tento posunuji a posunuji. Vzhledem k tomu, že jsem loni nestihla uplést sestře k Vánocům šátek a odložila to o rok, rozhodla jsem se, že tentokrát bude pro ni. Už se ho nemůžu dočkat a je otázka, jestli bych se k němu někdy dostala, kdyby byl pro mě.

Zdroj: http://www.ravelry.com/patterns/library/on-the-spice-market

Mám dva problémy:
1. Sestra má krásný baret, který ráda nosí a já bych ráda, aby k němu šátek ladil.
2. Jedná se celkem o kombinaci šesti barev a to není málo.Rozhodla jsem se použít nová klubka i zbytky (stash - jak psala Adriana: "Stash je to, co má veverka na oříšky).

Poradíte kombinaci, prosím? Něco jsem zkoušela, ale varianty vůbec nejsou finální. Předem moc děkuji!

Zatím se nejvíce kloním k tomu, že začnu tmavou šedou nebo hnědou (???), pak bílou, růžovou, červenou a hlavní barva (MC) bude šedivá. Co vy na to?
Nebo tmavě šedá, hnědá, rudá, růžová, bílá???  Ach jo... Asi si na to napíšu makro :D.

5 komentářů:

 1. Já bych udělala tu první popsanou kombinaci: začala tmavou šedou, která by byla MC, pak bílou, růžovou, červenou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Adri, právě MC je daná ta světle šedá, teď nejvíc řeším pořadí a volbu těch barev na okraji. Pořád váhám, jestli udělat šátek hnědo/šedo/růžovo/červený nebo i přidat další barvu (mám zelenou, petrolejovou, mátovou a hořčicovou, co by se daly použít).

   Vymazat
 2. Dobrý den Radko,
  záleží jak pestře má šátek působit a jakou pestrobarevnost má Vaše sestra ráda. Když použijete růžovou a odstíny červené + neutrály (šedá, bílá) bude to monochromatická kombinace červených odstínů+ neutrály a šátek bude působit pokojně, méně pestře. Pokud zkombinujete odstíny červené a modré + neutrály, je to už triáda v barevném kruhu a šátek bude působit barevněji. Když zkombinujete odstíny červené se zelenou, tak to je komplementární kombinace. Tyto barvy jsou v barevném kruhu proti sobě a pestrost bude veliká.
  Mě osobně se nejvíce líbí a ladí i s mojí tváří analogické kombinace, což jsou 2 barvy v barevném kruhu vedle sebe + neutrály. Nejraději mám kombinace modré+zelené a fialovo červené + lososové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Jarko, za moc přínosný komentář. Asi spíš tedy sáhnu po decentnější kombinaci bez zelené a modré. Tedy: červená, růžová, bílá, tm. šedá, hnědá a jako hlavní světle šedá. Šátek bude decentnější a kombinovatelnější. Pestrobarevnost by v tomto případě byla asi nežádoucí. Moc jste mi pomohla. Zdravím! Radka

   Vymazat
  2. Tak to jsem moc ráda.
   Kruh si můžete vytisknout třeba tady: https://cz.pinterest.com/pin/475059460684157679/
   nebo jiný. Měla jsem také problém s barevnými kombinacemi, od té doby, co tuto poučku znám, tak kombinuji snadněji. Kruh mám stále na psacím stole :-).
   Čím blíže jsou barvy v kruhu, tím méňě pestře kombinace působí a naopak :-).
   Pěkný den Radko!

   Vymazat