Stránky

pondělí 8. března 2021

Novinka na eshopu! - John Arbon Textiles - Exmoor Sock

S velkou radostí oznamujeme, že máme tu čest být první na českém trhu, kdo nabízí nádherné příze britské rodinné firmy John Arbon Textiles, a to konrétně Exmoor Sock 4ply! 

John Arbon Textiles je tradiční přádelna v britském North Devonu, která vyrábí vysoce kvalitní příze a česance. John využívá lokální zdroje všude, kde to jen lze včetně oblíbených plemen Exmoor Blueface a Zwartbles, ale také ekologické Merino, Corriedale a Polwarth z Falklandských ostrovů. John má výjimečné znalosti a dovednosti jak ve spřádání, tak v barvení vlny a jeho příze jsou toho důkazem. 

Příze Exmoor Sock vyniká trvanlivostí a pružností vláken z ovcí plemene Exmoor Blueface - křížence plemen Exmoor Horn (odolné rouno) a Bluefaced Leicester (známé pro svou jemnost a lesk). Přirozeně tmavě hnědo černý odstín příze Devon Zwartbles dává navíc pružnost a rafinovanou hloubku barev. Falklands Corriedale zvyšuje jemnost a viditelnost vzorku (stitch definition). Nylon je pro odolnost. Milovníci tradičních a kvalitních přízí vyráběných srdcem si zde přijdou na své. 

Exmoor Sock 4 Ply je výjimečná pro svou všestrannost jak na ponožky, tak na oděvy a doplňky, které něco vydrží. Pokud fandíte proužkům nebo vyplétání, hodí se, že je v přadenech po 50 g. Praní v pračce je u výrobků, které mají snést větší zátěž a častější nošení, vždy plusem.

Příze se skvěle hodí i na náš celoroční ponožkový KAL #upletusiponozky :-).

Protože je karanténa, Brexit a všechno hlavou vzhůru, objednala jsem jen zkušební množství (po zkušenostech dodavatele jsme opravdu netušili, jestli balík vůbec dorazí nebo ne). Jsem ale tak nadšená, že hned objednávám další! Co říkáte? Jak se Vám líbí?

Krásný rozhovor s Johnem Arbonem a jeho paní zpracovala Andrea a Andrew z Fruity Knitting v epizodě 79. Podle mého názoru je to jeden z nejlepších, který se tam  kdy objevil. Moc oceňujii vřelost a dobrou náladu, která z rozhovoru čiší. Ze stěny za Johnovými a Julietinými zády nemůžu odtrhnout oči. Pracovat v továrně s takovými hodnotami, spoustou starých strojů a učit se tolik o vlně, musí být splněný sen...

Zdroj obrázku:https://www.patreon.com/fruityknitting/posts?filters[search_query]=john%20arbon


John Arbon Textiles má také svůj Youtube kanál, kde začal vycházek skvělý vlog/podcast. Moc doporučuji!

Budu končit a jdu něco rovnou nahodit :-)! Že by rovnou vyplétané ponožky do našeho KALu? Moc zdravím všechny, kdo dočetli až sem!

Žádné komentáře:

Okomentovat