Začíná patentem a pak už jen pořád dokola opakování vzoru, který je jednoduchý, ale neotřelý. Za sebe moc doporučuji. Jediná moje odchylka od návodu je nahození 88 ok místo 80 podle návodu. Použitá příze je Northern Lights od BC Garn. Složením je to vlna s hedvábím. Pracuje se s ní moc příjemně a má zajímavý jakoby tvídový vzhled, zatím mohu jen doporučit. Uvidíme, co s ní udělá nošení.
Čepici Cocoon by La Maison Rililie jsem pletla v prosinci a nosila téměř celou zimu. Je z příze, kterou jsem si dovezla z výletu do Barcelony na Barcelona Knits. Jmenuje se K2tog (z anglického knit two together - splést dvě oka dohromady). Koupila jsem ji v malém kouzelném obchůdku All You Knit is Love v historické čtvrti Barcelony Barri Gòtic. Je síly Bulky, ze které pletu jen velmi zřídka. Na čepici jsem nahazovala pouhých 70 ok!
Návod moc doporučuji. Jedná se o rychlý projekt s jednoduchým vzorem a zatím slušela každému, kdo si ji zkoušel :-). Navíc u La Maison Rililie se můžete spolehnout, že i technicky to nebude nuda :-).
Jak jste na tom vy se silnějšími přízemi? Milujete je nebo nesnášíte nebo jen na něco? Pokud jste se dočetli až sem, moc si toho vážím!
Krásné tipy, díky! Většinou silnější příze nemám moc ráda, z pletení mě většinou po chvíli bolí ruce, ale mám tady pár klubek big wool of Rowanu, tak to vypadá na dvoubarevnou verzi Cocoonu. Ale v rámci likvidace zásob jsem si v době korony upletla svetr ze tří vláken fingering merina držených spolu s mohérem a docela jsem si ho užila - pojala jsem to jako improvizaci inspirovanou populárním Carbethem od Kate Davies. Takže ve své budoucnosti vidím ze silných přízí i něco jiného než teplou čepici. Držím palce, ať domácí situace umožní více pletení!
OdpovědětVymazatJá to mám stejně. Tlusté příze mi přijdou těžké na ruce, ale svoje kouzlo určitě mají :-).
Vymazat