středa 7. prosince 2016

Podcasty o pletení


Poslední dobou po večerech u pletení sleduji pletací podcasty. "Podcasting je způsob šíření informací vynalezený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. Výraz „podcasting“ se užívá ve významu „způsob šíření audioinformací“ čili zvukových informací, „způsob šíření informací zvukem“, „převod textu na zvuk“ *. Podle wikipedie slovo podcast vzniklo jako  kombinace slova iPod a broadcast. U pletení hlasové vysílání úplně nedává smysl a tak mají podcasty obvykle formu videa na youtube.com.

Podcastů o pletení existuje celá řada, mě ale zaujaly dva z nich:


1. Fruity knitting

http://fruityknitting.com/category/podcasts/

Vysílají australšstí manželé žijící v Německu. Podcast je v angličtině. Paní Andrea je zkušená pletařka, její manžel Andrew pletací začátečník. Ze začátku mi to přišlo zvláštní, ale časem jsem si je moc oblíbila. Podcast obsahuje rozhovory se spoustou známých návrhářů a dalších osobností jako Joji Locatelli, Donna Smith, Marie Wallin etc.

2. Las knitting amigas

http://lasknittingamigas.com/

Las knitting amigas je podcast známé argentinské návrhářky Joji Locatelli a její kamarádky Veróniky. Líbí se mi to, že je ve španělštině. Argentinská španělština je prostě vtipná a mě baví už sama o sobě. O tomto podcastu bych řekla, že je více latino než Fruity knitting. Joji a Veronica často improvizují, baví se jako dvě kamarádky (viz název :-)). Pro mě je to relax a pohlazení po duši, navíc designy Joji Locatelli jsou prostě nádherné viz její stránka na ravelry.com.Verónica je z Uruguaye, Joji z Argentiny, díky nim jsem se dověděla o nádherných přízích Manos del Uruguay.


*zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/Podcasting

Žádné komentáře:

Okomentovat