středa 5. června 2019

Linho (Joji Locatelli)

Před časem mě zaujala krásná příze Linea Linen od Karen Noe. Koupila jsem si pár klubíček za účelem, že si upletu jednoduchý top na ramínka. Problém byl v tom, že jsem jej pletla těhotná a nemohla tím pádem zkoušet. Když břicho opadlo, celý projekt jsem vypárala, protože mi vůbec neseděl.
A co teď s tím lnem? Ráda pracuji s vlnou. Pletení se lnem nebo bavlnou mě zase tak moc neoslovuje. Klubíčka už jsem ale měla doma, a tak jsem na jejich zpracování vybrala nádherný návod Linho od Joji. Joji použila 100% lněnou přízi. Ta moje měla příměs bavlny. Vzorek mi vyšel celkem dobře, jenom řady byly úplně mimo, to jsem se ale rozhodla upravovat za pochodu. 


Zajímavé bylo už nahození výstřihu, které se dělalo s trojitě drženou přízí. Pak už se pletl standardní raglán. Já jsem jen vzhledem k vzorku upravovala počty řad.
Trochu jsem bála krajky...jak to napsat? No prostě jestli bude pěkná, ale vyšla hezky.Původně jsem si myslela, že budu Linho nosit spíše jako halenku. Časem se ale ukázalo, že jej beru jako lehčí svetr, když není moc zima. Nosím jej moc ráda a i k tomu lnu se nakonec ještě vrátím :).


Jehlice: 3 a 3,5 mm
Stránka projektu na Ravelry zde

A co vy? Jak jste na tom s pletením a lnem nebo bavlnou? Nějaké tipy, jak to klouzavé utrpení udělat snesitelnějším?

Žádné komentáře:

Okomentovat